Historia klubu

Z inicjatywy Dyrektora Szkoły Janusza Zająca oraz nauczycieli wychowania fizycznego przy Szkole Podstawowej w Buczu pana Michała Bródki i pana Roberta Müllera doszło w dniu 6 IV 1995r. do spotkania założycielskiego Szkolnego Klubu Sportowego „Helios”.

W drodze głosowania w którym brali udział członkowie – założyciele Klubu wybrano zarząd:

• Prezes — Janusz Zając
  • V-ce prezes — Jerzy Dominiak
  • Skarbnik — Maria Wyrwa
  • Sekratarz: — Robert Müller

W ramach działalności Klubu zostały utworzone następujące sekcje:

• lekka atletyka
  • piłka nożna
  • piłka ręczna dziewczyn
  • sporty pożarnicze
  • szachowa.

Decyzją nr 1295 Dyrektor Wydziału Kultury Fizycznej i Sportu Urzędu Wojewódzkiego w Lesznie z dnia 12 IV 1995r wpisał do rejestru stowarzyszeń Kultury Fizycznej „szkolny Klub Sportowy Helios” przy Szkole Podstawowej w Buczu pod numerem 86/186.

Z inicjatywy Zarządu Klubu 20 V 1995r został powołany Społeczny Komitet Budowy Stadionu Sportowego w Buczu. Dnia 28 IX 1996r nastąpiło uroczyste otwarcie stadionu. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali v-ce wojewoda leszczyński Jan Wojciechowski, Wójt Gminy Przemęt Jan Knop oraz Prezes Klubu „Helios” Bucz Janusz Zając.

SKS „Helios” Bucz wzbogacił się o nowy kompleks sportowy składający się z następujących obiektów:

• płytę boiska o wymiarach 103×63
  • boisko treningowe
  • 6-torowa bieżnia 400 metrowa
  • tor speedrowerowy
  • kort tenisowy
  • zaplecze socjalne oraz trybuny na około 700 osób.

W 1999 roku wybrany został nowy zarząd, w skład którego wchodzą:

• Prezes – Janusz Zając
  • V-ce prezes – Eugeniusz Rzonsowski
  • Skarbnik – Agnieszka Zaremba
  • Sekratarz – Barbara Wróblewska

• Leszek Skrzypek
  • Jerzy Dominiak
  • Andrzej Janiszek
  • Władysław Łabiński
  • Walenty Stachowski

Obecnie w klubie działają sekcje: piłka nożna dziewcząt i chłopców oraz szachowa.

W 2007 r. rezygnację z funkcji prezesa klubu jak i działalności w klubie złożył pan Janusz Zając w wyniku czego przeprowadzono nowe wybory do zarządu. Nowym prezesem został wybrany pan Robert Müller a na funkcję v-ce prezesa pan Marcin Kiciński.