Podsumowanie sezonu!

W miniony weekend wszystkie zespoły SKS Helios Bucz zakończyły rozgrywki w sezonie 2016/2017. Pora więc na krótkie podsumowanie. Seniorzy zakończyli ligę na 4 miejscu z dorobkiem 48 punktów – 14 zwycięstw, 6 remisów i 6 porażek. Bilans bramkowy 70-44.

Statystyka rozgrywek:

Liczba rozegranych spotkań:

Arkadiusz Kiernicki 26
Kamil Tomowiak 23
Eryk Nyczke 22
Jędrzej Kruk 22
Hubert Marach 21
Błażej Franek 21
Tomasz Kozłowski 21
Robert Biały 20
Kamil Nyczka 17
Błażej Sobierajski 16
Marcin Musielak 16
Jarosław Cichoszewski 16
Paweł Nowaczyk 14
Eryk Skrzypczak 13
Bartosz Tajchert 13
Patryk Pudełek 10
Dominik Wojtkowiak 9
Mariusz Laskowiecki   8
Patryk Stopa 8
Eryk Hubner 6
Sebastian Majorczyk 5
Mateusz Budziński 4
Adrian Klecha   4
Robert Bartkowiak 4
Mikołaj Sadowski   2
Dominik Spławski   1
Strzelcy bramek:

Arkadiusz Kiernicki 24  bramki
Kamil Tomowiak 15 bramek
Błażej Sobierajski 6
Eryk Skrzypczak   5
Błażej Franek   4
Hubert Marach   4
Jarosław Cichoszewski 3
Jędrzej Kruk              2
Kamil Nyczka   2
Dominik Wojtkowiak  1
Eryk Nyczke   1
Robert Biały   1
Bartek Tajchert 1
Paweł Nowaczyk 1
Kartki – czerwone

Eryk Nyczke
Jarosław Cichoszewski
Dominik Wojtkowiak
Tomasz Kozłowski
Kartki – żółte

Kamil Tomowiak 8
Jarosław Cichoszewski 8
Eryk Nyczke 5
Hubert Marach 5
Robert Biały 4
Tomasz Kozłowski 4
Błażej Franek 3
Arkadiusz Kiernicki 3
Eryk Skrzypczak 3
Dominik Wojtkowiak 2
Marcin Musielak 2
Błażej Sobierajski 2
Partyk Pudełek 1
Mateusz Budziński 1
Trener: Robert  Muller

Wynik sportowy – Uważam, że osiągnęliśmy bardzo dobry końcowy wynik. Czy mogło być lepiej ? Pewnie może minimalnie tak, ale jak spojrzymy na personalia naszego zespołu, gdzie w niektórych spotkaniach w pierwszym składzie wychodziło 9 juniorów !!! i to z tych najmłodszych roczników 2000, 2001, 2002 to naprawdę możemy być zadowoleni z całego przebiegu sezonu. Problemem były dla nas spotkania z zespołami z dolnego rejonu tabeli ,natomiast z zespołami z czołówki zespół pokazywał to co ma najlepsze. Cieszy mnie, że z rundy na rundę zespół czyni postępy, nie tylko w wynikach ale także w jakości gry.

Wykonawcy – Mamy w tej chwili sztywny kręgosłup drużyny. Jest grupa zawodników [mają powyżej 13 spotkań w sezonie], która decyduje o naszym obliczu. Piłkarską jakość bez wątpienia wnoszą: Arek Kiernicki, Eryk Skrzypczak, Kamil Tomowiak. Natomiast dodatkowo charakter zespołowi dała postawa kapitana Huberta Maracha, Błażeja Sobierajskiego, Eryka Nyczke oraz Tomka Kozłowskiego, dla których nie było straconych piłek. Wykonawcy to przede wszystkim jednak nasza młodzież – wychowankowie: Jędrek, Kamil, Eryk, Bartek, Robert, Marcin. To chłopacy, których wprowadziłem do zespołu w wieku 15-17 lat !!!!! i z każdym miesiącem pokazują i udowadniają, że warto było dawać im szansę gry. Nie mogę w tym miejscu nie wyróżnić Pawła Nowaczyka (jednego z najstarszych zawodników), za postawę godną do naśladowania przez młodszych piłkarzy.

Organizacja – Dwa lata temu zespół seniorów znalazł się na ostrym zakręcie. Spadek do niższej klasy rozgrywkowej spowodował, że postanowiłem zbudować zespół na nowo, na jasnych i konkretnych zasadach. Mieliśmy wówczas dobrych piłkarzy, ale nie mieliśmy drużyny. Dzisiaj, po dwóch latach mogę powiedzieć, że podjęta wtedy decyzja była słuszna. Mamy młody perspektywiczny zespół, na nasze mecze nareszcie zaczęli przychodzić kibice i to z terenu całej gminy. Klub organizacyjnie też skorygował niektóre sprawy. Powołano nowy zarząd, wyjaśniono sprawy związane z funkcjonowaniem stadionu, zakupiono nowe aluminiowe bramki na główną płytę. Liczymy, że do końca tego roku, powstanie nowa utwardzona droga na stadion.

Jasny punkt zespołu – W tym miejscu nie sposób nie wyróżnić Arka Kiernickiego. Ilość strzelonych bramek mówi za siebie. Taki napastnik to skarb dla każdego zespołu [ a bramek mogło być jeszcze więcej]. Drugą osobą do wyróżnienia jest bez wątpienia Kamil Tomowiak, o którego zimą zabiegała Obra Kościan. Świetny sezon, jak na pomocnika 15 bramek robi wrażenie. Mogę powiedzieć, że Kamil nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Ma ogromny potencjał do pokazania. Kolejnym zawodnikiem, którego chce wyróżnić to kapitan zespołu Hubert Marach. Nareszcie po latach mamy kapitana z cojones…. W rundzie wiosennej dużo jakości do naszej gry wniósł wypożyczony z Warty Poznań Eryk Skrzypczak, zawodnik, który swoją przygodę z piłką rozpoczynał w Heliosie. Na koniec wyróżnienie specjalne, dla naszego najmłodszego zawodnika – bramkarza Eryka Hubnera, który oficjalnie zadebiutował na meczu w Obrze, mając dokładnie 15 lat. Eryk w kolejnych meczach pokazał bardzo duże umiejętności czysto piłkarskie. Pragnę także dodać, że wyróżnia się on wśród rówieśników szarmanckim sposobem bycia.

Rozczarowania -Postawa jednego ze starszych piłkarzy, który dostał szansę powrotu do klubu. Jednak swą postawą sam wykluczył się z naszego grona. Nie sposób też nie wspomnieć o kilku młodych zawodnikach [ gimnazjum ], którzy otrzymali szansę gry. Jednak okazało się, że to jeszcze nie czas dla nich. Młodość musi się wyszumieć, żeby z pasja i zaangażowaniem wrócić do gry. Panowie! Czekamy na Was.!!!

Perspektywy – Wydaje się, że przed zespołem rysują się ciekawe. Mamy młody skład, ale zarazem z każdym miesiącem coraz bardziej doświadczony i świadomy celów przed nimi stawianymi. Niemniej chciałbym jeszcze wzmocnić kadrę zespołu o byłych wychowanków. Myślę tutaj o powrocie do gry: Łukasza Pabicha, Mateusza Antkowiaka, Łukasza Tomowiaka i jeszcze dwóch ale tutaj na razie bez nazwisk. Czy ci zawodnicy pojawią się na letnich treningach to się dopiero okaże. Liczę też bardzo na Mariusza Laskowieckiego, jeśli tylko zaangażuje się w pełni w proces treningowy, to będziemy mieć naprawdę niezłą pakę.

Zespoły młodzieżowe

Oceniając nasze zespoły młodzieżowe na wyróżnienie zasługują Orliki r. 2006/07, które szczególnie w sezonie wiosennym reprezentowały się bardzo dobrze. Mamy także bardzo liczną grupę chłopców w rocznikach 2008 i młodsi, którzy z każdym treningiem polepszają swoje umiejętności piłkarskie.
Niestety zawód sprawili Trampkarze. Duża grupa chłopców swym zachowaniem pokazała, że jeszcze nie dorosła do tego, aby poważnie traktować stawiane przed nimi zadania. Mimo swoich 13 – 15 lat ich podejście do treningu było trudne do zaakceptowania. Co może powiedzieć trener jeżeli zawodnik na trening przyjeżdża bez butów lub innych akcesoriów piłkarskich tłumacząc się, że nie zabrał bo mama mu nie spakowała. Jak zareagować, jeżeli nie stawi się na mecz, bo mama mu nie przypomniała, że dzisiaj gramy. Zauważam, że młodzież ma naprawdę problem z wewnętrzną dyscypliną a także nadopiekuńczych rodziców. Ja jestem jednak zdania, że to już czas pozwolić im dorosnąć
Bardzo cieszy mnie to, że mamy w klubie kilku naprawdę dobrze zapowiadających się piłkarzy, którzy być może pójdą w przyszłości w ślady Amadeusza Siwego, Kacpra Józefiaka, Wojtka Dojcza, Artura Siwego, Eryka Skrzypczaka, Eryka Gertycha czy Szymona Walachowskiego, którzy spróbowali swych sił na wyższym poziomie piłkarskim..
Miło mi poinformować, że do tego grona dołączył Robert Biały, który pozytywnie zaliczył testy do klasy o profilu piłkarskim w I LO w Lesznie.

Wakacyjnie …

Nadchodzą upragnione wakacje. Niech trwają one chciałoby się dziś powiedzieć, że bez końca. Wszystkim życzę udanego i bezpiecznego wypoczynku. Wracajcie zdrowi, zadowoleni i wypoczęci. Na nowy sezon już teraz życzę wam dużo wytrwałości i sportowego charakteru. Bez tych cech w sporcie nie ma szans !

Pamiętaj!

jak trenujesz, tak grasz, ………jak grasz, tak trenujesz,
raz rezygnując ……zawsze już będziesz rezygnował,

„Trener jest kimś, kto mówi ci, czego nie chcesz słyszeć, który widzi to, czego nie chcesz widzieć — po to, żebyś był kimś, kim zawsze chciałeś być”.

A resztę scenariusza dopisze jak zawsze życie.

{lang: 'pl'}